Nowe kontrakty dla Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego

Dodano: 09-07-2019
1bca6251df5cee8bdc5bd2bf7b658e5210ea6181.png

Wraz z początkiem lipca działająca w BCO-SM Pracownia Rezonansu Magnetycznego otrzymała kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby skorzystać bezpłatnie z badania rezonansem magnetycznym wystarczy skierowanie od lekarza specjalisty.

NFZ zakontraktował także świadczone przez bielski szpital usługi związane z domową opieką hospicyjną. Domowe hospicjum może objąć swoją pieczą 26 pacjentów. W ramach usługi chorzy otrzymują nie tylko profesjonalną opiekę medyczną, ale także m.in. wsparcie psychologiczne.

Nowe kontrakty zbiegły się w czasie z udzieleniem Beskidzkiemu Centrum Onkologii – Szpitalowi Miejskiemu przez Ministra Zdrowia akredytacji w zakresie lecznictwa szpitalnego. Bielska placówka uzyskała 80% możliwej do osiągnięcia liczby punktów w zakresie standardów akredytacyjnych, poprawiając tym samym swój poprzedni wynik o cztery punkty procentowe. Certyfikat akredytacyjny obowiązuje przez trzy lata.

Lato w mieście - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna