15. Festiwal Miast Partnerskich

Dodano: 24-06-2019
d783dd466114efb9604b359e4ddde66148a7c6ae.jpg

W dniach 28-30 czerwca 2019 r. na placu Ratuszowym odbędzie się 15. Festiwal Miast Partnerskich, połączony z polsko-amerykańskim festiwalem muzycznym Memphis In Poland, imprezą Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej i Jarmarkiem Rzemieślniczym.

 

Na scenie wystąpią zespoły z Czech, Słowacji oraz z Bielska-Białej, ale najbardziej niezwykłe koncerty wykonają muzycy z grupy Memphis MIX z USA. Zespół wykona tradycyjną mieszankę rock'n rolla, blues'a i soulu, dźwięków charakterystycznych dla amerykańskiego Południa.

 

Muzycy z Memphis wystąpią w ramach imprezy towarzyszącej Memphis in Poland – festiwalu promującego kulturę miasta, w którym rozpoczęła się kariera Elvisa Presleya czy Arethy Franklin. To cykl koncertów, wystaw i wydarzeń kulturalnych przybliżających jedno z najbardziej muzycznych miast na świecie.

 

W ramach festiwalu odbędzie się również happening muzyczno-malarski, wykonany przez lidera zespołu Memphis Mix, Marcina Arendta, wraz ze studentami Akademii Techniczno-Humanistycznej i ich profesorem Ernestem Zawadą. Amerykańscy goście zaprezentują także ofertę sztuki kulinarnej, przygotowaną przez uznanego w USA szefa kuchni z Memphis – Edwarda Nowakowskiego.

 

Ważnym wydarzeniem będzie też wystawa „The Freedom Award” - Nagroda Wolności - która honoruje osoby szczególnie zasłużone dla przestrzegania i wspierania praw obywatelskich. Ustanowiona w 1991 roku, stała się symbolem walki o prawa obywatelskie na całym świecie. Jedynym Polakiem wśród grona uhonorowanych Nagrodą Wolności jest były prezydent Polski, Lech Wałęsa. Wystawa prezentowana będzie w dniach 29.06-31.07.2019 w atrium Zamku książąt Sułkowskich. Organizatorzy zapraszają także wszystkich zainteresowanych tematyką praw obywatelskich na wykład przygotowany przez dr Noelle Trent z National Civil Rights Museum w Memphis, który wygłosi ona w sobotę, 29.06 o godzinie 16:00, w sali sesyjnej bielskiego Ratusza.

 

Oprócz koncertów, na placu Ratuszowym odbędzie się również Jarmark Rzemieślniczy. Przez trzy dni będzie można poznać polskie tradycje rzemieślnicze i browarnicze oraz skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Czynne będą specjalne strefy: dla dzieci, kobiet, kinowa, gastronomiczna, z piwami z dziesięciu różnych browarów rzemieślniczych, kawą i słodyczami.

 

Tradycyjnie już festiwalowi towarzyszyć będzie impreza promująca Ustkę pod nazwą Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej.

 

Przez dwa dni czynne będą stoiska promocyjne Beskidzkiego Centrum Informacji z Frydka-Mistka, na którym zaprezentowane zostaną najpiękniejsze tereny czeskich Beskidów, węgierskiego miasta Nyiregyhaza, które przedstawi swój region oraz mobilny punkt informacji LOT BESKIDY.

 

W piątek i sobotę, w godzinach popołudniowych warsztaty i zajęcia sportowe dla dzieci pt. Dziecko w każdym z nas zorganizują animatorzy z Zespołu Placówek dla Dzieci  i Młodzieży PARASOL.

 

W ostatni weekend czerwca zapraszamy mieszkańców i turystów na plac Ratuszowy na Festiwal Miast Partnerskich w całkiem nowej odsłonie. 

 

UWAGA ! Zmiana organizacji ruchu!


W związku z organizacją w dniach 28 – 30 czerwca 2019 r. imprez:
15. Festiwal Miast Partnerskich  - POZNAJMY SIĘ
Memphis In Poland
Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej
Jarmark Rzemieślniczy
Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym:
- w środę, 26 czerwca 2019 r., od godz. 16.00 – częściowe wyłączenie z ruchu placu Ratuszowego na potrzeby budowy estrady (przed budynkiem nr 5)
- w dniach od czwartku 27 czerwca 2019 r., od godz. 19.00 do poniedziałku, 1 lipca 2019 r., do godz. 6.00 wystąpi całkowite wyłączenie z ruchu placu Ratuszowego, parkingu z tyłu i z boku Ratusza od strony    ul. ks. Stanisława Stojałowskiego.
- w poniedziałek, 1 lipca 2019 r., od godz. 6.00 do 20.00 – częściowe wyłączenie z ruchu placu Ratuszowego na potrzeby demontażu estrady (przed budynkiem nr 5)


Za w/w utrudnienia przepraszamy – organizatorzy Gmina Bielsko-Biała.

 

 

 

 

Zgłoś błąd
PDF
Drukuj
Powrót
Na skróty
bip - Biuletyn Informacji Publicznej
e-skrzynka podawcza
zapytajprezydenta - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
BUDZET
Budżet obywatelski
 „Płatności online”  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
RIT - Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Południowego
Pogoda i jakość powietrza
pomoc prawna
SPM
Konsultacje społeczne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
To jest aplikacja Webphone służąca do bezpłatnego dzwonienia do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
1
2
3
4
5
6