Bardzo dobry wynik młodych lekkoatletów

Dodano: 18-06-2019
0ecbf69d7ff8a94a39c0cace0ca9adf63e8beea5.jpg

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” odbył się w Łodzi w dniach 15-16 czerwca 2019 r. Reprezentacja Bielska-Białej zajęła w nim piąte miejsce. W finale wystartowało łącznie osiemdziesiąt osiem drużyn. O naszym sukcesie zdecydowali medaliści indywidualni: Wiktoria Biskup (złoto w biegu na 300m), Bartek Birecki (złoto w skoku w dal), Martyna Kruczek (srebro w biegu na 300m), Maria Podolska (brąz w biegu na 600m), Patrycja Krzesak (brąz w skoku w dal). Warto dodać, że w ciągu siedmiu lat startów w tej imprezie nasi reprezentanci zdobyli łącznie 19 medali. Kierownikiem ekipy był trener lekkiej atletyki Michał Dębowski, a pomagali mu: Krystyna Fijak, Magdalena Lachowska i Gabriela Zawadzka.

W tegorocznych bielskich kwalifikacjach do finału wzięło udział około 300 dzieci. Patrząc na wszystkie siedem bielskich edycji, liczba uczestników „Czwartków lekkoatletycznych” przekroczyła trzy tysiące.

Kolejna, ósma bielska edycja „Czwartków Lekkoatletycznych” rozpocznie się we wrześniu. Organizatorem tego wydarzenia w naszym mieście jest Klub Sportowy „Sprint”.

geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna