Twoja energia się liczy! – czyli wspomnienie 9. Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii

Dodano: 17-06-2019
fd4cb4748297be4ffccfda779a3817cb37287ba6.jpg
Powiązane galerie

W środę, 12 czerwca od energii bielszczan w Parku Słowackiego aż kipiało - od najmłodszych przedszkolaków po najstarszych mieszkańców Bielska-Białej, których nie odstraszył upał. Po raz dziewiąty wspólnie promowaliśmy ideę poszanowania energii i ochrony środowiska naturalnego.

 

Beskidzki Festiwal Dobrej Energii rozpoczął się od ugoszczenia ponad 600 przedszkolaków. Była animowana piaskiem bajka o ratowaniu Ziemi, przedszkolne prośrodowiskowe zobowiązania zawieszane na drzewku dobroci, taniec dobrej energii oraz wspólne z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim wypuszczenie w powietrze kolorowych baloników. Akcja Odlotowe Bielsko to  tradycja festiwalu nawiązująca do zobowiązań 1000 Ambasadorów Klimatu, bielszczan, którzy w 2011 roku podjęli i zaprezentowali na indywidualnych plakatach swoje zobowiązania na rzecz środowiska. O godzinie 12-tej licznie przybyły szkoły, aby skorzystać ze spektakularnie przygotowanych przez swoich starszych kolegów warsztatów tematycznych. Inspirujące zajęcia, pokazy i konkursy zaprezentowały  zarówno licea, jak i szkoły branżowe. Dzieci i młodzież mogli zasmakować w letnich napojach owocowych, w rzeźbieniu w warzywach i owocach, tworzeniu dekoracji cukierniczych, robieniu gazetowych splotów, ozdabianiu gipsowych odlewów, wytwarzaniu eko-kosmetyków, a odważni poddali się szalonym zabiegom fryzjerskim, przyglądali się wybuchowym eksperymentom chemicznym lub robili lody z soku owocowego przy użyciu ciekłego azotu.

 

Od godz.16.00 rodzinne drużyny w liczbie 50-ciu rywalizowały w grze terenowej „Ekobusiness – zapanuj nad energią” zdobywając na 22 stacjach ekowalutę i kupując za nią w Eko-bazarku atrakcyjne nagrody. Najbardziej atrakcyjne były dwie specjalne, zdobyte w rodzinnych konkursach Ekomnibus i Domowy Strażnik Energii: lot helikopterem nad miastem oraz tydzień nad Morzem Bałtyckim w energooszczędnych apartamentach. Dla uczestników, którzy nie zdołali skorzystać z limitowanej gry i konkursów występował niesamowity iluzjonista Adrian Mitoraj oraz człowiek-flaga czyli akrobata Łukasz Świrk. Komu starczyło energii pedałował na energorowerach napędzając mikrobolidy F1 lub wyciskając sok z pomarańczy. Na placu przed Bielskim Centrum Kultury mobilnie prezentowały się pojazdy elektryczne: od quadów dla dzieci, przez rowery, crossy, skutery po samochody kilku marek. Nie zabrakło też stoisk na temat odnawialnych źródeł energii czy metody spalania od góry. Festiwal zakończył mocny koncert wirtuozów gitary Joe Satriani Tribute Show, którzy przypomnieli największe przeboje muzyki rockowej.

 

Frekwencja, ale i aktywność mieszkańców w ten upalny dzień w środku tygodnia wszystkich pozytywnie zaskoczyła. Energia każdego z nas się liczy, a w szczególności dodaje i mnoży się, zwłaszcza gdy towarzyszy jej uśmiech na twarzy, a tego nie brakowało. Do zobaczenia za rok, na jubileuszowym X Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii!

Zgłoś błąd
PDF
Drukuj
Powrót
Na skróty
bip - Biuletyn Informacji Publicznej
e-skrzynka podawcza
zapytajprezydenta - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
BUDZET
Budżet obywatelski
 „Płatności online”  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
RIT - Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Południowego
Pogoda i jakość powietrza
pomoc prawna
SPM
Konsultacje społeczne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
To jest aplikacja Webphone służąca do bezpłatnego dzwonienia do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
1
2
3
4
5
6