Zawarto porozumienie w sprawie Amfiteatru w Lipniku

Dodano: 12-06-2019
3b50780a6d5bbb8d3ddc36d3d69a03148ac4d362.jpg

12 czerwca br. zostało zawarte porozumienie pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwem Bielsko a Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej. Przedmiotem porozumienia jest ustalenie zasad i warunków współpracy między stronami w zakresie realizacji przedsięwzięcia pn. „Amfiteatr w Lipniku – leśne miejsce wypoczynku i zabawy”. Podpisy pod porozumieniem złożyli Prezydent Jarosław Klimaszewski i Nadleśniczy Marek Czader.

Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie mieszkańcom miejsca o tradycjach spotkań społecznych i kulturalnych sięgających XIX wieku, a także uatrakcyjnienie ruchu turystycznego wokół amfiteatru, który znajduje się bezpośrednio przy uczęszczanym niebieskim szlaku turystycznym prowadzącym przez Gaiki, Przegibek na Magurkę Wilkowicką.

Obiekt amfiteatru położony jest na gruntach Lasów Państwowych, częściowo na terenie położonym w granicach administracyjnych Miasta Bielsko-Biała oraz częściowo Gminy Kozy.

W porozumieniu strony uzgodniły, że Nadleśnictwo opracuje dokumentację projektową oraz sfinansuje modernizację czaszy amfiteatru położonej na terenie Gminy Kozy. Miasto sfinansuje pozostałą część, położoną na terenie Bielska-Białej, to jest  budowę wiaty z zapleczem socjalnym, remont placu i wykonanie elementów małej architektury oraz przebudowę i budowę ciągów pieszych i ścieżek.

Lato w mieście - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna