Ranking „Najbardziej Innowacyjnych Miast”

Dodano: 12-06-2019
04e2914904987e06e20c0919a3fbf4f051ffbb0d.jpg

Bielsko-Biała zajęło dziewiąte miejsce w rankingu „Najbardziej Innowacyjnych Miast”, którego organizatorem był prestiżowy magazyn Forbes.

Ranking powstał w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród 20 największych miast w Polsce. Pytano w niej o rozwiązania mające świadczyć o wysokim poziomie innowacyjności, m.in. programy rozwoju, systemy informatyczne ułatwiające kontakt mieszkańcom, serwisy internetowe samorządu, bezpłatne punkty dostępu do Internetu w różnych lokalizacjach, SMS-owe informacje lub ostrzeżenia i miejskie aplikacje mobilne.

„Ogromnie cieszy mnie fakt, że organizatorzy zestawienia „Najbardziej innowacyjnych miast w Polsce” (bez kategorii dotyczącej wielkości miast) pokusili się ocenić działania i technologie komunikacyjno-informacyjne mające wpływ na jakość życia bielszczan” – mówi Zastępca Prezydenta Miasta, Przemysław Kamiński, który odebrał nagrodę podczas odbywającego się we Wrocławiu X Kongresu Regionów.

W ostatnich latach Bielsko-Biała kładło duży nacisk na efektywne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych dla zwiększenia interaktywności oraz wydajności infrastruktury miejskiej. Stworzono m.in. system ZgłoszeniaBB, platformę Zapytajprezydenta.pl, System Powiadamiania Mieszkańców, a także BBnet - sieć miejskich hotspotów. W sierpniu ubiegłego roku wprowadzono również System Zarządzania Ruchem, którego głównym celem była poprawa warunków ruchu drogowego w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem transportu publicznego.

Warto również dodać, że BIT S.A. otrzymał I nagrodę w konkursie SMART CITY POLAND AWARD 2019, który rozstrzygnięto w Łodzi. W kategorii E-usługi nagrodzono portal ZgłoszeniaBB.

Lato w mieście - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna