Podniosłe jubileusze mieszkanek Bielska-Białej

Dodano: 07-06-2019
1b520c6ba7b1f54bf0838077e0771c14eb6da0c9.jpg

Marianna Graca zamieszkująca Dom Pomocy Społecznej dla Osób Starszych przy ul. Żywieckiej obchodziła sto czwarte urodziny. Z tej okazji, 6 czerwca w ośrodku przygotowano specjalną uroczystość, podczas której Janusz Okrzesik, przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej i Danuta Brejdak, dyrektor Biura Rady Miejskiej złożyli jubilatce życzenia w imieniu samorządu naszego miasta.

 

Pani Marianna Graca urodziła się 3 czerwca 1915 roku w Rychwałdzie. Była upragnionym dzieckiem swoich rodziców. Razem z nimi pracowała w gospodarstwie rolnym. Po śmierci rodziców przeniosła się z mężem do Bielska. Pracowała w Lenko oraz Fabryce Krówek. Nie miała dzieci, dlatego po śmierci męża we wrześniu 2011 r. przeprowadziła się do Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. Pani Marianna jest osobą pogodną, radosną i z poczuciem humoru. 

 

 

 

6 czerwca br. do grona stulatek w naszym mieście dołączyła Liliana Rother. Z tej okazji z jubilatką także spotkali się Janusz Okrzesik i Danuta Brejdak, składając pani Lilianie najserdeczniejsze życzenia.

 

Pani Liliana Rother  urodziła się w Nowym Sączu. Mając zaledwie rok straciła rodziców. Wychowywało ją wujostwo oraz siostry Boromeuszki. Mieszkała w Warszawie, tam ukończyła farmacją i wyszła za mąż. Po wojnie razem z mężem przyjechali do Bielska-Białej. Pracowała w przemyśle włókienniczym. Jest bardzo pogodną osobą. - Lubię politykę i czytać. Kiedyś były to głównie książki, a teraz wolę prasę - dodaje stulatka.

 

 

 

 

Zgłoś błąd
PDF
Drukuj
Powrót
Na skróty
bip - Biuletyn Informacji Publicznej
e-skrzynka podawcza
zapytajprezydenta - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
BUDZET
Budżet obywatelski
 „Płatności online”  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
RIT - Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Południowego
Pogoda i jakość powietrza
pomoc prawna
SPM
Konsultacje społeczne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
To jest aplikacja Webphone służąca do bezpłatnego dzwonienia do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
1
2
3
4
5
6