Drzewko za surowce

Dodano: 10-04-2019
1fe6a36c9846c125cc7749a59c1fed26adc5d797.jpg

13 kwietnia w godz. 9.00-17.00 w Centrum Handlowym "Sarni Stok" odbędzie się akcja „Drzewko za surowce”. Na uczestników czeka 5000 sadzonek drzew i 4000 sadzonek kwiatów.

W tym roku akcja organizowana jest pod hasłem „Sadzimy tlen”, a uczestnicy będą zachęcani do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek i umieszczania ich na Europejskiej Mapie Drzew.

Każdy, kto przyniesie do CH Sarni Stok -  20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka. Podczas akcji  zbierane będą także elektrośmieci. Zebrane surowce zostaną sprzedane, a  za środki kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl.

Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. W akcji biorą udział leśnicy z nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej „Wszystkie kolory recyklingu” realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO.

geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna