Uroczyste obchody Dnia Sybiraka

Dodano: 18-09-2018
850702182976c625f0c69828100cd08acecf76b9.jpg
Powiązane galerie

17 września br. na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej odbyły się obchody upamiętniające 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W uroczystości zorganizowanej przez Związek Sybiraków Oddział Bielsko-Biała udział wzięli Sybiracy i ich rodziny, a także przedstawiciele rządu,  parlamentarzyści, władze samorządowe Bielska-Białej i powiatu bielskiego, członkowie związków kombatanckich oraz uczniowie szkół działających w naszym mieście.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków, która odbyła się w kościele pw. Św. Małgorzaty w Kamienicy. Następnie uczestnicy tego wydarzenia przeszli pod pomnik „Miejsce Pamięci Zesłańcom Sybiru” na cmentarzu komunalnym. Tam  wygłoszono okolicznościowe mowy oraz złożono wiązanki kwiatów. W dalszej części uroczystości oddano również hołd osobom zamordowanym w hitlerowskich obozach koncentracyjnych.

Lato w mieście - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna