Bielsko-Biała dołącza do miast-gospodarzy Mistrzostw Świata!

Dodano: 14-09-2018
5fa634a2e173523f9c513ba87927412fdd27c7da.jpg

W czwartek i piątek przedstawiciele FIFA, w towarzystwie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego przy Polskim Związku Piłki Nożnej, przeprowadzili inspekcję m.in. Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej pod kątem przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Jednym z punktów programu pobytu delegacji FIFA i PZPN w Bielsku-Białej była wizyta w Urzędzie Miejskim i spotkanie z Prezydentem Miasta, Jackiem Krywultem, na którym przekazano informację, że Bielsko-Biała będzie jednym z sześciu miast-gospodarzy przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

 

Szczegółowa inspekcja przedstawicieli FIFA miała na celu m.in. weryfikację stopnia przygotowań infrastruktury obiektów sportowych w Bielsku-Białej do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Pod wnikliwą lupą delegacji FIFA oraz PZPN znalazły się jednak nie tylko stadion przy ulicy Rychlińskiego 21  oraz centra treningowe, ale również m.in. hotele, w których będą przebywać reprezentacje poszczególnych krajów w trakcie przyszłorocznego mundialu. Inspekcja miała charakter kompleksowy, a do Bielska-Białej przyjechali zarówno specjaliści od bezpieczeństwa, marketingu, mediów, czy ticketingu, jak również m.in. eksperci od transmisji telewizyjnych, czy stanu murawy.

 

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 zostaną rozegrane za nieco ponad osiem miesięcy w sześciu miastach naszego kraju. Mecz otwarcia odbędzie się 23 maja 2019 roku, z kolei finał zaplanowano na 15 czerwca 2019 roku.

 

W turnieju tym, stanowiącym drugie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA, wystąpią 24 zespoły z całego świata. Dotychczas prawo gry zapewniło sobie 6 krajów europejskich: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia, a także dwóch przedstawicieli Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti. Późniejsze turnieje kwalifikacyjne wyłonią po 4 uczestników z Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz Strefy CONCACAF.

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata odbywają się co 2 lata od 1977 roku. Pierwszy turniej został zorganizowany w Tunezji, z kolei ostatnie trzy imprezy mistrzowskie odbyły się w Turcji (2013), Nowej Zelandii (2015) i Korei Południowej (2017). Polska natomiast będzie piątym europejskim gospodarzem Mistrzostw.

 

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 mają opinię prawdziwej „fabryki talentów”. W tym miejscu warto zauważyć, że dotychczas blisko 700 piłkarzy, którzy wystąpili w młodzieżowym mundialu, w późniejszym etapie swojej kariery wzięło udział w seniorskich Mistrzostwach Świata. Wśród najbardziej znanych zawodników, którzy zagrali w Mistrzostwach Świata FIFA U-20 są m.in. Sergio Aguero, Lionel Messi, czy Diego Maradona.

 

 

 

Zgłoś błąd
PDF
Drukuj
Powrót
Na skróty
bip - Biuletyn Informacji Publicznej
e-skrzynka podawcza
zapytajprezydenta - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
BUDZET
Budżet obywatelski
 „Płatności online”  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
RIT - Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Południowego
Pogoda i jakość powietrza
pomoc prawna
SPM
Konsultacje społeczne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
To jest aplikacja Webphone służąca do bezpłatnego dzwonienia do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
1
2
3
4
5
6