Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 08-12-2017

7 grudnia 2017r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki odbyła się Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.


W Gali uczestniczyli: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Przemysław Drabek, Agnieszka Gorgoń-Komor – Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu  Rady Miejskiej, Bronisław Szafarczyk – wiceprzewodniczący Komisji, Sekretarz Miasta Grzegorz Tomaszczyk, kandydaci zgłoszeni do konkursu „Sukces nie zna barier 2017”, przedstawiciele Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele Rady Seniorów, przedstawiciele zakładów pracy chronionej, organizacji pozarządowych, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego oraz osoby z niepełnosprawnościami.


Gala poprzedzona była zorganizowanym przez Urząd Miejski konkursem „Sukces nie zna barier 2017”. Cel jaki przyświeca temu Konkursowi to promowanie postaw osób niepełnosprawnych, które przełamują bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności i mogą stać się wzorem do naśladowania dla innych.

 

 

Do konkursu zgłoszeni zostali:
1)    Dominika Kasińska,
2)    Katarzyna Gacek,
3)    Stanisław Krząkała,
4)    Piotr Mizera,
5)    Sebastian Nikiel,
6)    Antoni Szczuciński,
7)    Anna Wandzel,
8)    Bogdan Żurek-Raczyński.

 

Do oceny złożonych formularzy powołana została Kapituła konkursu w składzie:
1) Henryk Juszczyk – Przewodniczący,
2) Agnieszka Gorgoń-Komor – Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Zdrowia,
3) Rozetta Michnik – Przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych,
4) Aleksandra Ciaciura – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,
5) Zbigniew Baran – laureat konkursu „Sukces nie zna barier 2016”,
6) Dariusz Mrzygłód – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej.Agnieszka Gorgoń-Komor poinformowała, że decyzją Kapituły tytuł laureata konkursu „Sukces nie zna barier 2017” przyznany został Piotrowi Mizerze.


Piotr Mizera jest sportowcem. Studiując na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, grał w drużynie koszykówki na wózkach. Po powrocie do Bielska-Białej dołączył  do drużyny piłki nożnej osób po amputacjach – Kuloodporni Bielsko-Biała. Już kilka razy był powołany na zgrupowania Reprezentacji Polski w ampfutbolu. W sezonie 2017 wraz z drużyną Kuloodpornych Bielsko-Biała zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Pan Piotr znalazł się w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, gdzie nasza drużyna zdobyła brązowy medal.


Grzegorz Tomaszczyk w swoim imieniu jak również w imieniu Prezydenta Miasta Jacka Krywulta złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, życząc wszelkiej pomyślności, wytrwałości w realizacji zamierzonych planów, wiary w swoje możliwości. Ponadto organizacjom pozarządowym, instytucjom działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami podziękował za zaangażowanie w pracę, niesienie pomocy osobom, które tego najbardziej potrzebują. Podziękowania skierowane zostały do rodzin za codzienne wsparcie udzielane osobom z niepełnosprawnościami.


Galę uświetnił występ Aleksandry Nikiel – zdobywczyni licznych nagród w konkursach wokalnych oraz koncert Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej. Podczas Gali odbyła się promocja tomiku wierszy Anny Danel pt.: „Most nad przepaścią”.Zgłoś błąd
PDF
Drukuj
Powrót
Na skróty
bip - Biuletyn Informacji Publicznej
e-skrzynka podawcza
zapytajprezydenta - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
BUDZET
Budżet obywatelski
 „Płatności online”  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
RIT - Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Południowego
Pogoda i jakość powietrza
pomoc prawna
SPM
Konsultacje społeczne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
To jest aplikacja Webphone służąca do bezpłatnego dzwonienia do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
1
2
3
4
5
6