Start ogólnopolskiej trasy – Ośmiokąt edukacyjny

Dodano: 17-02-2015
a95d0e95aa4538ae7779188529cf9c58a703632f.jpg

Fundacja ekologiczna Arka zaprasza 19 lutego o godz. 12.00 na pl. Chrobrego w Bielsku-Białej, gdzie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2  przygotowano prezentację Ośmiokąta edukacyjnego nt. ograniczania odpadów i ekokonsumpcji.

To nowy pomysł fundacji Arka na prowadzenie nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest  ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. Cała trasa jest organizowana w ramach kampanii „Nie bądź jednorazowy”, w której w ciągu całego roku organizowane są happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce. W kampanii realizowane są także: akcja 365 reklamówek śmieci (www.365reklamoweksmieci.pl ), Listy dla Ziemi (www.listydlaziemi.pl)  oraz pokazy Mobilnej wystawy edukacyjnej.

Ośmiokąt edukacyjny to przestrzenna instalacja o wymiarach ok. 20 m2 i wysokości 2 metrów, na której montowanych jest 8 posterów edukacyjnych. Akcję poprzedza widowiskowy happening „Wszystkie kolory recyklingu”.

Na 8 posterach zamieszczone są tematyczne plansze dotyczące ograniczania ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcji. Podczas tej niestandardowej lekcji przybliżany jest uczniom także wpływ każdego z nas na ilość śmieci oraz są opisywane działania, które każdy z nas może zrobić, aby śmieci wokół nas było mniej.

Dlaczego akcja jest tak ważna?
Regularne edukowanie społeczeństwa w temacie gospodarki odpadami jest niezwykle istotne. W Polsce na wysypiska wciąż trafia aż 70% śmieci, podczas gdy w Niemczech, Holandii czy Szwecji jest to tylko 1%. By dane te uległy zmianie, potrzebna jest zmiana nawyków Polaków poprzez uświadamianie im szkodliwości składowania odpadów.


Zgłoś błąd
PDF
Drukuj
Powrót
Na skróty
bip - Biuletyn Informacji Publicznej
e-skrzynka podawcza
zapytajprezydenta - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
BUDZET
Budżet obywatelski
 „Płatności online”  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
RIT - Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Południowego
Pogoda i jakość powietrza
pomoc prawna
SPM
Konsultacje społeczne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
To jest aplikacja Webphone służąca do bezpłatnego dzwonienia do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
1
2
3
4
5
6