Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 08-12-2016

7 grudnia 2016 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej odbyła się Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Gala poprzedzona była zorganizowanym przez Urząd Miejski konkursem „Sukces nie zna barier 2016”. Cel jaki przyświecał temu Konkursowi to promowanie postaw osób niepełnosprawnych, które przełamują bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, osób które mogą stać się wzorem do naśladowania dla innych. Do  konkursu zgłoszonych zostało 11 osób. Henryk Juszczyk - Przewodniczący Kapituły podkreślił, że wybór był bardzo trudny i po długich rozmowach zadecydowano, że tytuł laureata konkursu „Sukces nie zna barier 2016” przyznany zostanie Zbigniewowi Baranowi. Zbigniew Baran jest sportowcem, wielokrotnym medalistą, trzy razy z rzędu wygrywał Supermaraton Calisia na 100 km, wiele razy zwyciężał lub zajmował czołowe miejsca  w maratonach. Jest dyplomowanym trenerem lekkiej atletyki. Jego podopieczni również zdobywają medale na arenie międzynarodowej. Do konkursu zgłoszeni zostali: Zbigniew Baran, Jakub Białożyt, Paweł Jarosz, Dagmara Konrad, Sebastian Nikiel, Aleksandra Nykiel, Małgorzata Szczeblewska, Maria Sznepka, Magdalena Wójcik, Jerzy Załomski, Piotr Żołądek.

W Gali uczestniczyli: wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Agnieszka Gorgoń-Komor , kandydaci zgłoszeni do konkursu „Sukces nie zna barier 2016”, członkowie Powiatowej Społecznej Rady ds. osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele zakładów pracy chronionej, organizacji pozarządowych, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych.

W trakcie swojego wystąpienia Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Społecznych Henryk Juszczyk złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, życząc sukcesów w życiu, wytrwałego dążenia do spełnienia marzeń. Ponadto organizacjom pozarządowym, instytucjom działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami podziękował za zaangażowanie, za trud i wkład wniesiony w realizację szeregu działań na terenie naszego miasta, a pracodawcom, zarówno z otwartego jak i chronionego rynku pracy, za zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami oraz za umożliwienie im rozwoju zawodowego.

Podczas Gali wygłoszony został referat poświęcony zapisom Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Wydarzenie zakończył  program artystyczny.

geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna