Wybory do Rad Osiedli - terminy zgłaszania kandydatów

Dodano: 11-03-2015
a5837295f17d13e8849756671a370ebae138b46d.jpg

9 marca 2015 r. odbyło się kolejne posiedzenie Miejskiej Komisji Wyborczej ds. wyborów do Rad Osiedli w Bielsku-Białej, na którym przeprowadzono dyskusję dotyczącą m.in. ustalenia zasad naboru kandydatów oraz sposobu powoływania Obwodowych Komisji Wyborczych do przeprowadzenia wyborów do Rad Osiedli. Efektem prac MKW jest uchwała Nr 3/2015 z dnia 9 marca 2015 r., z którą można zapoznać się w zakładce "Uchwały Miejskiej Komisji Wyborczej".

Dodatkowo zostały ustalone terminy przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków Rad Osiedli oraz przyjmowania kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych. Miejska Komisja Wyborcza przyjęła także harmonogram dyżurów MKW, który publikujemy na stronie.

Przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych

Informujemy, że przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych rozpoczyna się 16 marca 2015 r. (poniedziałek) i trwa do 10 kwietnia 2015 r. (piątek )do godz. 15.00. Stosowne formularze zgłoszenia kandydata na członka Obwodowej Komisji Wyborczej można pobrać w zakładce "Wzory dokumentów do pobrania".

Czytelnie wypełniony i kompletny formularz zgłoszenia kandydata na członka OKW można składać osobiście w Biurze Rady Miejskiej przy Pl. Ratuszowy 1, pok. 54 oraz pok. 48 w godzinach Pracy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, a także w Biurze Obsługi Interesanta, Plac Ratuszowy 6 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

Przypominamy, że członkiem OKW nie może być osoba kandydująca w skład danej Rady Osiedla. Szczegóły naboru kandydatów znajdują się w załączniku do Uchwały MKW Nr 3/2015, którą opublikowano w zakładce "Uchwały Miejskiej Komisji Wyborczej".

Przyjmowanie i rejestracja zgłoszeń kandydatów na członków Rad Osiedli

Przyjmowanie i rejestracja zgłoszeń kandydatów na członków Rad Osiedli rozpoczyna się od 20 marca 2015 r. (piątek) i trwa do 10 kwietnia 2015 r. (piątek) do godz. 15.00. Formularz zgłoszenia kandydata do Rady Osiedla wraz z załącznikami można pobrać w zakładce "Wzory dokumentów do pobrania".

Przyjmowanie zgłoszeń i rejestracji kandydatów dokonuje na wyznaczonych dyżurach Miejska Komisja Wyborcza. Członkowie MKW będą przyjmowali zgłoszenia w terminach i godzinach wskazanych w harmonogramie dyżurów, pod adresem: Pl. Ratuszowy 1, I piętro, pok 43. Dodatkowo, wyłącznie w godzinach dyżurów będzie czynny  telefon (33) 497 14 51.

Do prawidłowego zgłoszenia wymagane jest wypełnienie wszystkich części przygotowanego formularza.

Dyżury Miejskiej Komisji Wyborczej ds. wyborów do Rad Osiedli:

Plac Ratuszowy 1, I piętro, pok. 43

Lato w mieście - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna