Zapraszamy na zwiedzanie cmentarza żydowskiego

Dodano: 11-03-2019
ceeb0a49e3bf95f5a42e08fda93250d9f32cab58.jpg

W niedzielę, 14 kwietnia zapraszamy bielszczan oraz turystów na jedyne w swoim rodzaju oprowadzanie po cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej, które poprowadzi dr Jacek Proszyk.

Spotkanie z Jackiem Proszykiem to niesamowita przygoda, która starszych i młodszych przeniesie w odległe czasy. Zapraszamy do skorzystania z możliwości poznania niezwykłego człowieka oraz wysłuchania historii poważnych i anegdotycznych dotyczących życia Żydów z Bielska i Białej. Historii, których dr Proszyk zna bez liku.

Bez względu na pogodę odbędą się dwie tury - pierwsza o godzinie 10.00, druga o godzinie 14.00. Spotkanie na terenie cmentarza żydowskiego przy ulicy Cieszyńskiej 92. Zwiedzanie potrwa około 3 godzin.

Zwiedzanie to element VII edycji akcji "Bielsko-Biała bliżej nas".