Pokaz sztucznych ogni

Dodano: 27-12-2017
43fbd355f2764db199a2f63ea2256c22b782c26f.jpg

W  Sylwestra, o północy na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej, z okazji powitania Nowego 2018 Roku odbędzie się około 10-minutowy pokaz sztucznych ogni.

W związku z tym wydarzeniem informujemy o  utrudnieniach i wyłączeniach z ruchu:
- pl. Ratuszowego oraz parkingu nad rzeką Białą przy ul. Romana Dmowskiego od dnia 30.12.2017r. od godz. 15.00 do dnia 01.01.2018r. do godz. 2.00;

- zatoki postojowej przy ul. Romana Dmowskiego od dnia 31.12.2017r. od godz. 15.00 do dnia 01.01.2018r. do godz. 2.00.

Wystąpi również czasowe wyłączenie z ruchu w dniu 31.12.2017r. od godz. 24.00 do godz. 00.15 dnia 01.01.2018r. (na czas pokazu pirotechnicznego) ul. Romana Dmowskiego od ronda przy pl. Ratuszowym do ronda przy ul. Kierowej.

Za  utrudnienia przepraszamy.

Materiały pirotechniczne - Straż Miejska przypomina

Okres noworoczny to czas, w którym mieszkańcy miasta dokonują zakupu materiałów pirotechnicznych. Straż Miejska przypomina kilka podstawowych rad jak bezpiecznie obchodzić się z fajerwerkami:

1. Kupuj materiały pirotechniczne u zaufanych i koncesjonowanych sprzedawców.
2. Na opakowaniu materiału pirotechnicznego powinna znajdować się instrukcja obsługi w języku polskim.
3. Sprawdzić czy produkt nie jest uszkodzony i nie posiada żadnych wad typu pęknięcia czy rozdarcia.
4. Z wyrobu nie może wysypywać się materiał pirotechniczny.
5. Fajerwerki mogą być używane przez osoby pełnoletnie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla zdrowia, życia oraz mienia osób trzecich.

Straż Miejska  informuje również, że na terenie naszego miasta obowiązuje uchwała nr XIX/254/95 z dnia 5 września 1995r. Rady Miejskiej w Bielsku-Białej w sprawie ograniczeń w używaniu i handlu materiałami pirotechnicznymi na terenie miasta Bielska-Białej. Przepis określa zakaz używania materiałów pirotechnicznych przez cały rok z wyjątkiem następujących dni:

1. Wigilia Bożego Narodzenia,
2. Święta Bożego Narodzenia,
3. 31 grudnia i 1 stycznia,
4. Święta Wielkanocne,
5. Święto Niepodległości,
6. Dni Bielska-Białej,
7. innych niż wymienione na podstawie zgody Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

zima w miescie 2018 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna