V Piknik Organizacji Pozarządowych

Dodano: 18-12-2017
c0c2e97be4d074882f860d4f9ae468ff498f2d15.jpg
Powiązane galerie

Organizacje pozarządowe działające w Bielsku-Białej i na terenie subregionu południowego woj. śląskiego zaprezentowały się mieszkańcom naszego miasta i odwiedzającym je gościom podczas Targów Ekonomii Społecznej – V Pikniku Organizacji Pozarządowych, zorganizowanych w tym roku pod hasłem "GODY BESKIDZKIE. TRADYCJA ŚWIĘTOWANIA”. Z przedstawicielami organizacji oraz osobami uczestniczącymi w pikniku spotkał się zastępca prezydenta Przemysław Kamiński. Organizatorem wydarzenia był Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego.

Na stoiskach przygotowanych w Gemini Park można było zapoznać się z osiągnięciami kilkudziesięciu organizacji zajmujących się różnorodną tematyką, m.in. edukacją, kulturą i sztuką, sportem, turystyką, a także ochroną zdrowia i pomocą społeczną. Targi Ekonomii Społecznej pokazały lokalny charakter sektora pozarządowego oraz pozwoliły promować produkty i usługi świadczone przez podmioty ekonomii społecznej z subregionu południowego. Tegoroczne Targi przybliżyły także tradycję Świąt Bożego Narodzenia regionu Podbeskidzia, od muzyki, poprzez regionalne wypieki i rękodzieło.

Imprezie towarzyszyły pokazy sportowe i taneczne, warsztaty artystyczne, zabawy edukacyjne oraz konkursy dla dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje, m.in. pod okiem animatorów kultury można było pospacerować na szczudłach,  a także wykonywać unikatowe prace rękodzieła pod hasłem „bombkowe szaleństwo”. Całość imprezy dopełniła muzyka na żywo, w rytmie kolęd i pastorałek.

Projekt został współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego - Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020 i realizowany w ramach projektu pn. „OWES subregionu południowego”, którego partnerami są: Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości, Miasto Bielsko-Biała oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki.

Realizatorem Targów Ekonomii Społecznej, pod kierunkiem Miasta Bielska-Białej jako partnera projektu, było Stowarzyszenie Centrum Sztuki Kontrast.

zima w miescie 2018 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna