Trwa szacownie strat po wichurze

Dodano: 15-12-2017
b1671a7276bc2896db2969481eb9e82f943f5b93.jpg
Powiązane galerie

Wichura, która nawiedziła w ostatnich dniach nasze miasto poczyniła spore spustoszenie. Największe straty wystąpiły na terenie lasu komunalnego. Według wstępnych szacunków kubatura powalonych bądź uszkodzonych drzew może sięgnąć nawet czterech tysięcy metrów sześciennych.  Szczególnie duże zniszczenia nastąpiły w kompleksie Cygańskiego Lasu i w okolicach schroniska na Koziej Górze.  Przez przewrócone drzewa uszkodzone zostały:
- drogi dojazdowe;
- drogi transportu leśnego;
- odwodnienia;
- ścieżki spacerowe;
- ścieżki rowerowe;
- wiaty turystyczne.

W wielu miejscach zniszczone zostały uprawy leśne i wykonane w ostatnich latach zalesienia.

W samym mieście największe straty wiatr spowodował w południowych dzielnicach. Ucierpiały m.in.: Park Mickiewicza, Park Słowackiego, Park Strzygowskiego, Park Skrzydlewskiego, Park Braci Gierymskich.
Złamane drzewa uszkodziły m.in.:
- schody i balustradę w Parku Słowackiego;
-  ogrodzenie i chodnik na Cmentarzu Wojskowym;
- chodniki w Parku Mickiewicza;
- ogrodzenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. Zielonej.

Wichura spowodowała także straty w dziewięciu placówkach oświatowych. Chodzi o uszkodzone płoty, pokrycia dachowe i okna.

Straty wciąż są szacowane.

zima w miescie 2018 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna