Nowy samochód dla Banialuki

Dodano: 12-12-2017
12bc001923d3a1f0367c54438e5918694add786a.jpg

Mercedes-Benz Sprinter, 9-osobowy samochód do przewozu zespołu aktorskiego wyjeżdżającego z przedstawieniami  na festiwale i występy gościnne trafił do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.  Samochód oraz dwie przyczepy zakupione zostały ze środków Gminy Bielsko-Biała oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach otrzymanego grantu w Programie „Infrastruktura Kultury 2017”. Wartość całego projektu to ponad 300 tys. złotych.

„Zwykle w grudniu  to widzowie Banialuki obdarowywani byli prezentami na Mikołaja i pod choinkę. W tym roku szczególny prezent otrzymuje sam Teatr, w dodatku w roku jubileuszu i dokładnie w 70 lat od pierwszych zagranych w Banialuce przedstawień” – mówi dyrektor Teatru Lalek Banialuka Lucyna Kozień.

foto. Marek Ziarko

zima w miescie 2018 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna