Orszak Trzech Króli

Dodano: 03-01-2018
40ea56c3bf9b067dcd9a80faf7977ca38990fa49.jpg

Już po raz siódmy ulicami Bielska-Białej przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy 6 stycznia 2018 roku z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego  w Aleksandrowicach,  po Mszy św. o godz. 10:30 (planowany wymarsz orszaku około godz. 11:45). Orszak przejdzie ulicami: Wrzosową, Cieszyńską, przez rondo Hulanka, ponownie ulicą Cieszyńską na Stary Rynek. Tam odbędzie się wspólne kolędowanie z zespołem „Dzień Dobry”.

W role Trzech Króli wcielą się: Jan Bierówka, prezes spółki „Befaszczot”, Jacek Borusiński, aktor i autor tekstów Kabaretu „Mumio”, oraz Tomasz Lorek, aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Patronat nad Orszakiem objęli ks. bp Roman Pindel i Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult.

Organizatorami bielskiego Orszaku Trzech Króli są: Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Szkoła Podstawowa „Skała” i Katolickie Przedszkole „Ziarenko” z Bielska-Białej.

źródło:www.diecezja.bielsko.pl

zima w miescie 2018 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna