Podsumowano projekt „Trasy rowerowe w Bielsku-Białej”

Dodano: 30-01-2014

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie zorganizowane przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów związane z podsumowaniem projektu „Trasy rowerowe w Bielsku-Białej”, który był realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013” za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

W trakcie spotkania omówiono działania na rzecz promocji turystyki rowerowej podejmowane przez BTC oraz działania, które zostaną podjęte w najbliższych latach. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania nowej mapy pt. „Trasy rowerowe w Bielsku-Białej”, która ukazała  się w nakładzie 7 tys. egzemplarzy. Została ona przygotowana zarówno z myślą o początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystach. Można ją bezpłatnie otrzymać w siedzibie BCT przy ul. Krasińskiego 5a, a w najbliższym czasie pojawi się w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej i Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego.

Uczestniczący w spotkaniu goście ze Słowacji zaprezentowali wspólne działania podejmowane z polskimi partnerami, m.in. z Beskidzkim Towarzystwem Cyklistów  na przestrzeni ostatnich 10 lat oraz przedstawili projekty przeznaczone dla rowerzystów, które są realizowane na Słowacji. Sporo uwagi poświęcono również realizacji mikoroprojektów w  Euroregionie Beskidy.

Podsumowanie projektu zbiega się w czasie z obchodzonym w tym roku jubileuszem 10-lecia Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów oraz jubileuszem 18-lecia Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

zima w miescie 2018 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna