play nudgeBackwards nudgeForward pause stop mute volumeDown volumeUp

Jesteśmy najlepsi w Europie! Prestiżowa nagroda dla Bielska-Białej

Dodano: 29-11-2013

W konkursie o Europejską Nagrodę Sektora Publicznego (European Public Sektor Award – EPSA 2013) projekt zgłoszony przez miasto Bielsko Biała: Kampania edukacyjno-promocyjna „Bielsko-Biała chroni klimat” został oceniony jako najlepszy projekt realizowany przez jednostki samorządu lokalnego w Europie.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 27 listopada w Maastricht (Holandia) w tym samym budynku, w którym w 1992 r. został podpisany Traktat o Unii Europejskiej. Nagrodę przyznał Europejski Instytut Administracji Publicznej w Maastricht – główny organizator konkursu. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 230 projektów z 26 krajów i instytucji europejskich, z czego 36 zgłoszeń pochodziło z Polski. Najlepsze projekty otrzymały Certyfikat Dobrych Praktyk, w tym aż 6 z Polski. Projekty polskich samorządów (certyfikat Dobrych Praktyk oprócz Bielska-Białej i Poznania otrzymały również: Gdańsk, Rybnik oraz Szklarska Poręba) pokonały m.in. takie miasta jak: Wiedeń, Mediolan, Lizbona, Barcelona, Londyn, czy Aberdeen.

Kampania „Bielsko-Biała chroni KLIMAT” jest znana mieszkańcom naszego miasta głównie za sprawą corocznego „Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii”, chociaż działań składających się na kampanię jest znacznie więcej. Celem kampanii jest propagowanie rozsądnego korzystania z energii, stosowania odnawialnych źródeł energii oraz innych działań zmierzających do jak najniższej emisji zanieczyszczeń powietrza. To co przede wszystkim zwróciło uwagę jury w bielskim projekcie to współpraca ze społecznością lokalną przy jego realizacji, rozmach działań oraz innowacyjne podejście.

Lato w mieście